সংগঠন এটাৰ মসৃণ কাৰ্যকলাপ আৰু ক্ৰিয়াকলাপৰ বাবে, এইচ.আৰ. বিভাগ এটা স্থাপন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। দৰমহাৰ পৰা কৰ্মচাৰীৰ নিয়ম-কানুনলৈকে ক্ষতিপূৰণ আৰু চুটীৰ নীতিলৈকে, সংগঠনটোত অনুশাসনৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰা সকলো দিশ মানৱ সম্পদ বিভাগে চোৱাচিতা কৰে। ক্ষুদ্ৰ পৰিমাণৰ উদ্যোগ হওঁক বা বহুজাতিক হওঁক, মানৱ সম্পদে সংগঠনটোক 24x7 সঠিক কৰি ৰাখিবলৈ মেৰুদণ্ড হিচাপে কাম কৰে। এই পাঠ্যক্ৰমে আপোনাক সংগঠনটোৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংশ হ'বলৈ সক্ষম কৰিব যি সংগঠনটোৰ লাভবৃদ্ধিৰ বাবে কৰ্মচাৰী কল্যাণৰ দিশত কাম কৰে।

Carrer in HR

এইচ. আৰ. এম.-ৰ পাঠ্যক্ৰমসমূহ:

এইচ আৰ পাঠ্যক্ৰমবোৰ কেৰিয়াৰৰ অতি প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ৰ পৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰি। আপুনি ডিপ্লোমা পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰি এইচআৰ পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ ডক্টৰেট ডিগ্ৰী লৈকে আপোনাৰ শিক্ষা আগবঢ়াব পাৰে। এই উদীয়মান ক্ষেত্ৰখনে কৰ্পোৰেট আৰু অন্যান্য উদ্যোগত যথেষ্ট সুযোগৰ বাবে দুৱাৰ মুকলি কৰিছে। মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনা ৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি অনুসৰণ কৰিব পৰা বিভিন্ন পাঠ্যক্ৰমৰ ওপৰত এবাৰ চকু ফুৰাওঁ আহক।

ডিপ্লোমা পাঠ্যক্ৰম:

10+2 সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ লগে লগে ডিপ্লোমা পাঠ্যক্ৰম এটা আৰম্ভ কৰিব পাৰি। ডিপ্লোমা পাঠ্যক্ৰমৰ সাধাৰণ ম্যাদ হৈছে 1 বছৰৰ পৰা 1.5 বছৰ।

স্নাতক পাঠ্যক্ৰম:

এইচ.আৰ.এম.-ৰ স্নাতক পাঠ্যক্ৰমৰ শিৰোনাম হৈছে এইচ.আৰ.-ত বি. বি. এ. বা এইচ. আৰ. এম. -ত বি. এ.। সাধাৰণতে, স্নাতক পাঠ্যক্ৰমৰ ম্যাদ 3 বছৰ থাকে।

স্নাতকোত্তৰ পাঠ্যক্ৰম:

স্নাতকোত্তৰ পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, আপোনাক মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাত এম. এ./এম. বি. এ./পি. জি. ডি. এম. ডিগ্ৰী প্ৰদান কৰা হ'ব। সাধাৰণতে, 2 বছৰৰ বাবে স্নাতকোত্তৰ পাঠ্যক্ৰম অনুষ্ঠিত কৰা হয়।

ডক্টৰেল পাঠ্যক্ৰম:

ডক্টৰেট ডিগ্ৰী এটাই আপোনাক আপোনাৰ নামৰ সন্মুখত ডº উপাধি অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম কৰে। ডক্টৰেট কাৰ্যসূচীটোক পিএইচ ডি অৰ্থাৎ মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাত ডক্টৰেট বুলি জনা যায়। ডক্টৰেট পাঠ্যক্ৰমৰ ম্যাদ হৈছে 3-4 বছৰ বা ই থিচিছ দাখিল নিৰ্দেশনাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব।


এইচ. আৰ. এম.-ত কেৰিয়াৰ:

যদি আপুনি মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে ইয়াক দ্বিতীয়বাৰ চিন্তা নকৰিব। এইটো সঠিক সিদ্ধান্ত কিয়নো এই Specialization টোৱে চাকৰিৰ পদবী আৰু দৰমহা বৃদ্ধিৰ ক্ষেত্ৰত আশ্চৰ্যজনক বিকাশৰ সম্ভাৱনা প্ৰদান কৰে।

এইচ.আৰ.এম.-ত চাকৰিৰ সুযোগ:

চাকৰিৰ শিৰোনামবোৰে সংগঠনৰ পদানুক্ৰমত আপোনাৰ স্তৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে। তেওঁলোকে সাংগঠনিক চাৰ্টত আপোনাৰ ভূমিকাও সূচায়। সেয়েহে, এজন নতুন ব্যক্তিৰ বাবে, চাকৰিৰ পদবী গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো এইটো সেই বিন্দু য'ৰ পৰা তেওঁলোকে অহা 5 ৰ পৰা 10 বছৰৰ ভিতৰত বিকাশৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব। ইয়াত কিছুমান জনপ্ৰিয় চাকৰিৰ শিৰোনাম আছে যিবোৰ এইচআৰ মেনেজমেণ্টৰ ক্ষেত্ৰত দেখা যায়।

  • এইচআৰ জেনেৰেলিস্ট
  • এইচআৰ নিয়োগকৰ্তা
  • এইচআৰ বিশেষজ্ঞ
  • ক্ষতিপূৰণ মেনেজাৰ
  • কৰ্মচাৰী সম্পৰ্ক মেনেজাৰ
  • প্ৰশিক্ষণ আৰু বিকাশ মেনেজাৰ
  • এইচআৰ পৰামৰ্শদাতা
  • কাৰিকৰী নিয়োগকৰ্তা

  • মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনা কি?

    সংগঠন এটাৰ মসৃণ কাৰ্যকলাপ আৰু ক্ৰিয়াকলাপৰ বাবে, এইচ.আৰ. বিভাগ এটা স্থাপন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। দৰমহাৰ পৰা কৰ্মচাৰীৰ নিয়ম-কানুনলৈকে ক্ষতিপূৰণ আৰু পাতৰ নীতিলৈকে, সংগঠনটোত অনুশাসনৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰা সকলো দিশ মানৱ সম্পদ বিভাগে চোৱাচিতা কৰে। ক্ষুদ্ৰ পৰিমাণৰ উদ্যোগ হওঁক বা বহুজাতিক হওঁক, মানৱ সম্পদে সংগঠনটোক 24x7 সঠিক কৰি ৰাখিবলৈ মেৰুদণ্ড হিচাপে কাম কৰে। এই পাঠ্যক্ৰমে আপোনাক সংগঠনটোৰ এক অবিচ্ছেদ্য অংশ হ'বলৈ সক্ষম কৰিব যি সংগঠনটোৰ লাভবৃদ্ধিৰ বাবে কৰ্মচাৰী কল্যাণৰ দিশত কাম কৰে।

    মানৱ সম্পদকৰ্মী হোৱাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ দায়িত্বশীল আৰু দায়বদ্ধ হ'ব লাগিব, কিয়নো এই বিভাগটোৱে ব্যৱসায়ৰ মূল পৰিচালনা কৰা মূল্যৱান মানৱ মূলধনৰ যত্ন লয়। কৰ্মচাৰী নিয়োগ কৰাৰ দিনৰ পৰা সংগঠনবোৰৰ সৈতে থকালৈকে, দৰমহা, সুস্থতা কাৰ্যসূচী, প্ৰশিক্ষণ, মূল্যাঙ্কন, পদোন্নতি, অভিযোগৰ ক্ষেত্ৰত কৰ্মচাৰীৰ সকলো প্ৰয়োজনীয়তা এইচ আৰ বিভাগৰ দায়িত্ব। এইচ.আৰ. মেনেজাৰে সংগঠনবোৰৰ দৈনন্দিন কাম-কাজ তদাৰক কৰে আৰু লগতে নীতি আৰু পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত কৰে যিবোৰ দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত কৰ্মচাৰীসকলক ধৰি ৰখাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হয়।


    এইচ.আৰ.এম.-ত নামভৰ্তিৰ বাবে যোগ্যতাৰ চৰ্ত:

    এইচআৰএম পাঠ্যক্ৰমত তালিকাভুক্ত হোৱাৰ প্ৰথম পদক্ষেপটো হ'ল যোগ্যতাৰ চৰ্তবোৰ বুজি পোৱা। আপুনি প্ৰৱেশ পৰীক্ষা বা আপুনি আবেদন কৰিব বিচৰা প্ৰতিষ্ঠানৰ বাবে যোগ্য হোৱাৰ পিছত, আপুনি আন প্ৰক্ৰিয়াবোৰো অনুসৰণ কৰিবলৈ আগবাঢ়িব পাৰে। প্ৰতিটো স্তৰত প্ৰতিটো পাঠ্যক্ৰমৰ মৌলিক যোগ্যতাৰ চৰ্ত বোৰ জানি লওঁ আহক-


    ডিপ্লোমা স্তৰ

    10+2 গ্ৰেড সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ লগে লগে ডিপ্লোমা পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি কৰিব পাৰি।

    স্নাতক স্তৰ

    আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে স্বীকৃত বোৰ্ড বা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা 10+2 গ্ৰেডত নিম্নতম 50% নম্বৰ অৰ্জন কৰাৰ পিছত স্নাতক পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে।

    স্নাতকোত্তৰ স্তৰ

    স্নাতকোত্তৰ পাঠ্যক্ৰমত পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ, আপুনি স্নাতকৰ অন্তিম বছৰত নিম্নতম 50% সামগ্ৰিক নম্বৰৰ সৈতে এ.আই. চি. টি. ই. স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠান বা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰীধাৰী হ'ব লাগিব।

    ডক্টৰেল স্তৰ

    ডক্টৰেট ডিগ্ৰীৰ বাবে, আপুনি নিম্নতম 50% শতাংশৰ সৈতে এ.আই.চি.টি.ই. স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠান বা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাত স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী প্ৰাপ্ত হ'ব লাগিব।

    এইচ. আৰ. এম. বিষয় আৰু পাঠ্যক্ৰম

    মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাৰ ক্ষেত্ৰত বিভিন্ন বিশেষত্ব আছে যি আপোনাক আনৰ তুলনাত উদ্যোগটোত এক গতি লাভ কৰাত সহায় কৰিব। এটা Specializationএ যদিও আপোনাৰ হাতত থকা সুযোগবোৰ হ্ৰাস কৰে, তথাপি ই সেই চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱবোৰ হাতত লোৱাৰ সুযোগ দিয়ে য'ত কম সংখ্যক দক্ষ পেছাদাৰী আছে। গতিকে ইয়াত কেইটামান কামৰ তালিকা আছে যাক সাধাৰণতে এইচ.আৰ. নিয়োগকাৰীসকলে কৰে :

    নিয়োগ আৰু কৰ্মচাৰী নিযুক্তি

    এইচআৰ বিভাগৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম হ'ল নিয়োগ আৰু কৰ্মচাৰীৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ সময় আৰু প্ৰচেষ্টা নিৰন্তৰ বিনিয়োগ কৰা। গতিকে যদি আপুনি এই ক্ষেত্ৰত বিশেষজ্ঞ হয়, তেন্তে আপুনি সংগঠনটোৰ খালী পদত উপযুক্ত কৰ্মচাৰী নিয়োগ কৰাৰ বাবে দায়বদ্ধ মুখ্য কৰ্মচাৰী হ'ব।

    ক্ষতিপূৰণ আৰু পুৰস্কাৰ ব্যৱস্থাপনা

    সংগঠনটোত কৰ্মচাৰীসকলৰ আগ্ৰহ ৰখা আন এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ দিশ হ'ল দৰমহা আৰু ক্ষতিপূৰণ। মাহিলী দৰমহা বিতৰণ আৰু তাৰকা প্ৰদৰ্শনকাৰীসকলৰ দৰমহা সময়মতে সংশোধন কৰাত এইচআৰ বিভাগৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা আছে। কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহাকোম্পানীৰ বিত্তীয় স্থিতিৰ সৈতে সংৰেখিত কৰাটোও গুৰুত্বপূৰ্ণ। সেয়েহে, যদি আপুনি এই ক্ষেত্ৰত বিশেষজ্ঞ হ'ব বিচাৰে তেন্তে কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা, পিএফ, ক্ষতিপূৰণ, বোনাচ, বৃদ্ধি, আৰু অধিক কৰ্মৰ বাবে দায়বদ্ধ হ'ব।

    প্ৰশিক্ষণ আৰু বিকাশ

    কেৰিয়াৰ ৰ বিকাশৰ এটা অপৰিহাৰ্য অংশ হ'ল প্ৰশিক্ষণ যি কৰ্মচাৰীসকলক উদ্যোগটোৰ শেহতীয়া বিকাশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ৰাখে। প্ৰয়োজনীয় প্ৰশিক্ষণৰ ব্যৱস্থা কৰা আৰু কৰ্মচাৰীসকলক পৰ্যাপ্ত সমৰ্থন প্ৰদান কৰাটো এইচআৰ কৰ্মচাৰীৰ দায়িত্ব। দৰাচলতে, প্ৰশিক্ষণ পৰিকল্পনাকাৰী এজন প্ৰদান কৰিবলৈ মেনেজমেণ্টৰ সৈতে সহযোগিতা কৰাৰ কামটো আপোনাৰ মুখ্য দায়বদ্ধতা হ'ব।

    শ্ৰমিক আৰু কৰ্মচাৰীৰ সম্পৰ্ক

    এই বিশেষত্ব সকলো মানৱ সম্পদ কৰ্মচাৰীৰ বাবে উপযুক্ত কিয়নো কৰ্মচাৰীসকলৰ কল্যাণৰ বাবে প্ৰতিটো সংগঠনে অনুসৰণ কৰিব লগা কিছুমান আইন আছে। চৰকাৰে কিছুমান নিয়ম নিৰ্ধাৰণ কৰিছে যিয়ে প্ৰতিটো সংগঠনে কাম কৰিব পৰা পূৰ্বলোকননিৰ্ধাৰণ কৰে। এই বিশেষীকৰণৰ অধীনত, আপুনি আপোনাৰ অধিকাৰৰ বিষয়ে অৱগত হ'ব আৰু কৰ্মচাৰীসকলক নিয়োগকৰ্তাৰ শোষণৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব।

    এইচ আৰ বা মানৱ সম্পদ ব্যৱস্থাপনাৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ তলৰ কমেণ্টত জনাওঁক।